Pátá největší burza Bithumb opět otevřela zmrazené účty

Bithumb , jedna z největších jihokorejských krypto burz , opět otevře registraci účtů po měsíčním zmrazení, informovalo o tom dnes místní sdružení médií Yonhap News.

Podle mluvčího bankovního partnera Nonghyup Bank bude společnost Bithumb splňovat konkrétní požadavky diktované jihokorejským zákonem výměnou za získání bankovní podpory.

Nonghyup předtím pozastavil své služby pro společnost Bithumb koncem července, v té době se objevovaly zvěsti o tom, že rozhodnutí přišlo poté, co burza dříve během téhož měsíce ztratila po útoku hackerů 17 milionů dolarů .

“Rozhodli jsme se, že investiční majetek zůstaneme oddělen a nebudeme akceptovat úroky ani vklady,” řekl mluvčí.

V lednu zavedla Jižní Korea rozsáhlá pravidla pro krypto burzy, mezi něž patřil zákaz registrace cizinců a zajištění toho, aby všichni obchodníci propojili své účty se svým bankovním účtem, tedy pod svým skutečným jménem.

Bithumb má nemilou zkušenost s hned několika s právními orgány , které vyvíjejí tlak na vedoucí pracovníky, aby zajistily dodržování předpisů.

S novou dohodou, která má vstoupit v platnost 30. srpna, trhy již začaly reagovat.

Objem obchodů na společnosti Bithumb se za posledních 24 hodin výrazně zvýšil. Obchodní pár BTC / KRW zaznamenala nárůst objemů téměř o 70% oproti předchozímu dnu.

Bithumb je v současné době zařazen jako pátá největší kryptoměnová burza na světě podle objemu obchodů, za posledních 24 hodin se v zde obchodovalo kolem 362,4 milionů dolarů.

Komentáře

Komentářů

Komentáře